فهرست بستن

آموزش ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل

ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل به کاربران این امکان را می دهد با یک کلیک از اکانت جیمیل خود وارد  ناحیه کاربری خود در یک سایت وردپرسی شوند و با توجه به عدم نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ، در وقت آن ها صرفه جویی می شود.

در این مقاله به شما نحوه ی فعالسازی ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل را آموزش خواهیم داد.

فعالسازی عضویت و ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل چه فایده ای دارد؟

اکثر کاربران اینترنت پس از ورود به اکانت گوگل خود در آن باقی می مانند ، در واقع این امر به آن ها دسترسی سریع به تمام اپلیکیشن های گوگل از جمله جیمیل ، گوگل درایو، گوگل ایمیج و غیره را بدون نیاز به ثبت اطلاعات ورود مجزا برای هریک از این اپلیکیشن ها را می دهد.

فعالسازی عضویت و ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل به کاربران اجازه ی ورود به سایت شما را با استفاده از اکانت جیمیل می دهد ، با توجه به این اصل که دیگر کاربران نیازی به وارد کردن اطلاعات  ورود خود ندارند سبب صرفه جویی در زمان آن ها می شود.

اگر یک بلاگ وردپرس کوچک دارید ، ممکن است این ویژگی برای شما کارآمد نباشد. این در حالی است که ویژگی ورود از طریق اکانت گوگل برای هر سایتی که کاربران برای استفاده از آن می بایست وارد ناحیه ی کاربری خود شوند همچون سایت های فروشگاهی ، مهم و کارآمد است.

افزودن امکان عضویت و ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل

در ابتدا می بایست پلاگین Google Apps Login را نصب کنید.

پس از فعالسازی پلاگین به صفحه ی تنظیمات » Google Apps Login در قسمت ادمین وردپرس بروید . در سربرگ Main Setup باید Client ID و Client Secret را وارد کنید.

تنظیمات پلاگین Google Apps Login

برای مشاهده ی این اطلاعات می بایست با استفاده از اکانت جیمیل خود وارد Google Developers Console شوید.

سپس ، باید بر روی عبارت  Start a project در بالای منو کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود برای ادامه بر روی گزینه ی New Project  کلیک کنید.

پلاگین Google Apps Login

حال باید نام پروژه و مکان آن را ثبت کنید. نام پروژه به دلخواه شما هر چیزی میتواند باشد و مکان را آدرس سایت خود قرار دهید.

پلاگین Google Apps Login

چنانچه پروژه را با اکانت گوگل شخصی خود ایجاد می کنید ، می توانید در قسمت مکان عبارت “No Organization ” را انتخاب کنید.

project name location

سپس برای ادامه بر روی دکمه ی “Create”  کلیک کنید.

پس از کلیک ، به صفحه ی APIs & Services هدایت می شوید. در آن صفحه باید بر روی گزینه ی Credentials در منوی سمت چپ کلیک کنید و سربرگ OAuth consent screen را مشاهده کنید.

در قسمت ایمیل آدرس ، باید ایمیل آدرسی را ثبت کنید که برای برای ایجاد پروژه از آن استفاده کرده اید .همچنین باید URL سایت را در قسمت URL وارد کنید و بر روی گزینه ی Save کلیک کنید.

wepapptype

پس از آن ، به صفحه ی Credentials هدایت می شوید که در آن صفحه بر روی گزینه ی ایجاد Credentials  کلیک کرده و گزینه ی  OAuth client ID را انتخاب کنید.

oauth clientid

سپس باید گزینه ی Web application را به عنوان نوع برنامه انتخاب کنید . در قسمت Authorised JavaScript origins ، باید آدرس (http://www.example.com) و ادرس ورود وردپرس (http://www.example.com/wp-login.php) را در قسمت Authorised redirect URL وارد کنید.

wepapptype

پس از آن بر روی گزینه ی “Create” کلیک کنید . سپس پنجره ای باز می شود که در آن نام کاربری و رمز عبور را مشاهده می کنید.

clientid secret

باید این اطلاعات را کپی کرده و در قسمت ادمین وردپرس وارد نمایید.

addclientidsecret

پس از آن ، میتوانید به راحتی از قسمت ادمین وردپرس خارج شوید و برای ورود مجدد گزینه “Login with Google” را مشاهده خواهید کرد.

loginwithgoogle

کلیک بر روی این گزینه ، سبب ورود به اکانت وردپرس بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات و تنها با ادرس ایمیل امکان پذیر می شود.

امیدواریم این مقاله به شما برای افزودن قابلیت ورود در وردپرس با اکانت جیمیل گوگل کمک کرده باشد.

منبع: برتینا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *