فهرست بستن

سرویس های ابری – پرایوت کلاد – Private Cloud

سرویس های ابری پرایوت کلاد

پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) چیست؟

پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) یک مدل خاص از محاسبات ابری است که شامل یک محیط مبتنی بر ابر مجزا و امنی می باشد که در آن تنها یک گروه از مشتریان مشخص می توانند کار کنند. مانند دیگر مدل های ابر، پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) قدرت محاسباتی را به عنوان یک سرویس در یک محیط مجازی با استفاده از یک مخزن منابع محاسبات فیزیکی فراهم خواهد کرد. با این حال، تحت مدل پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی)، ابر (مخزنی از منابع) تنها توسط یک سازمان واحد که کنترل و حفظ حریم خصوصی بیشتری دارد، در دسترس خواهد بود.

مکانیسم های فنی مورد استفاده برای ارائه خدمات مختلف که می تواند به عنوان خدمات پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) باشد، بطور قابل توجهی متفاوتند، و بنابراین تعریف یک پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) از جنبه های فنی سخت می باشد. چنین خدماتی معمولا توسط ویژگی هایی طبقه بندی میشوند که به مشتریان پیشنهاد داده میشوند. صفاتی که که مشخص کننده ی پرایوت کلاد اند شامل حلقه های دفاعی و حفاظتی یک ابر برای استفاده انحصاری یک سازمان بوده که سطح بالاتری از امنیت شبکه را دارا می باشند. می توان آنها را در مقابل یک ابر عمومی که مشتریان متعددی دسترسی به خدمات مجازی آن دارند تعریف کرد که در آنها همه ی منابع از یک سرویس دهنده درسراسر شبکه ی عمومی تامین میشود.

خدمات پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) از یک مخزن متفاوت کامپیوتر فیزیکی استفاده میکند، اما اینها ممکن است به شکل داخلی یا خارجی میزبانی شوند و ممکن است در سراسر خطوط اختصاصی اجاره ای و یا ارتباطات رمزنگاری شده از طریق شبکه های عمومی در دسترس باشند.

امنیت اضافی ارائه شده توسط حصار حلقه ای مدل ابری برای هر سازمانی، از جمله شرکتهایی که نیاز به ذخیره و پردازش داده های خصوصی و یا انجام وظایف حساس دارند،  ایده آل است. به عنوان مثال، یک سرویس پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) را می توان برای یک شرکت مالی استفاده کرد که مقررات زیادی برای ذخیره اطلاعات حساس داخلی خود دارد و یا کسی که می خواهد از برخی از مزایای استفاده از محاسبات ابری در زیرساختهای کسب و کار خود، از جمله تخصیص منابع تقاضا بهره مند شود.

مدل پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) به مدل های سنتی تر شبکه های فردی دسترسی محلی (LAN) که در در گذشته توسط شرکتها استفاده میشده اند نزدیک است اما مزایای مجازی سازی بیشتری در آن وجود دارد.

ویژگی ها و مزایای پرایوت کلاد:

امنیت بالاتر:

خدمات پابلیک کلاد می تواند یک سطح معینی از امنیت ایجاد کند ولی با پیاده سازی پرایوت کلاد- با استفاده از روش هایی مانند storage های جداگانه با دسترسی محدود به اتصالات ساخته شده از طریق فایروال یک سازمان یا اختصاص دادن خطوط استیجاری و یا میزبانی داخلی سایت ها- می توان اطمینان حاصل کرد که عملیاتهای انجام شده خارج از دسترس چشمهای کنجکاو دیگران نگه داشته شده است.

کنترل بیشتر:

زمانی که یک پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) فقط برای یک سازمان واحد در دسترس باشد، آن سازمان توانایی پیکربندی و مدیریت داخلی آن را بر اساس نیازهای خود برای رسیدن به یک راه حل شبکه تنظیم شده، دارد. با این حال، این سطح از کنترل برخی مزایای اقتصادهای مدیریت فایل ها و اطلاعات در پابلیک کلاد را به دلیل داشتن مدیریت متمرکز سخت افزاری را نخواهد داشت.

بهره وری هزینه و انرژی:

اجرای یک مدل پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) می تواند تخصیص منابع در یک سازمان را با حصول اطمینان از در دسترس بودن منابع به بخش های فردی / عملکرد کسب و کار به طور مستقیم بهبود بخشد و انعطاف پذیری خود را نسبت به تقاضاها بالاتر ببرد. بنابراین، اگر چه آنها با توجه به مقیاس اقتصادی کوچکتر خود مانند خدمات پابلیک کلاد کارآمد نیستند با این وجود میتوانند موجب افزایش مدیریت هزینه ها شوند. آنها استفاده کارآمد تری از منابع  LAN های محلی و سنتی دارند و میتوانند سرمایه گذاری در ظرفیتهای استفاده نشده را به حداقل برسانند. همین موضوع باعث کاهش هزینه های یک شرکت می گردد.

اطمینان بالاتر:

حتی در جایی که منابع (سرورها، شبکه ها و غیره) در داخل میزبانی شوند، ایجاد محیط های عملیاتی مجازی بدان معنی است که شبکه انعطاف پذیر بیشتری برای شکست فردی در سراسر زیرساخت های فیزیکی دارد. پارتیشن های مجازی می توانند برای مثال، منابع خود را از سرورهای تحت تاثیر باقی مانده بیرون بکشند. علاوه بر این، جایی که در آن ابر توسط یک بخش ثالث میزبانی میشود، سازمان همچنان می تواند از امنیت فیزیکی فراهم شده برای زیرساخت های میزبانی در مراکز داده بهره مند شوند.

تکه تکه کردن فضای ابری:

برخی از ارائه دهندگان ممکن است فرصتی برای به کار گیری انفجار ابر فراهم کنند، در یک پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی)، در صورت وجود خوشه ها در تقاضا این اتفاق می افتد. این سرویس به ارائه دهنده اجازه می دهد تا توابع غیر حساس به یک ابر عمومی را برای آزاد کردن فضای بیشتر در پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) برای توابع حساس که به آن نیاز دارند، به یک ابر عمومی منتقل کند. پرایوت کلاد حتی می توانند با خدمات پابلیک کلاد برای تشکیل ابر ترکیبی ادغام شوند که در آن توابع غیر حساس همیشه به ابر عمومی اختصاص داده شده و بازده عملکرد پرایوت کلاد( سرویس کلاد شخصی) به حداکثر رسانده میشود.

منبع: ایران هاست

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *