فهرست بستن

سرویس های ابری هیبرید کلاد – Hybrid Cloud

سرویس های ابری هیبرید

هیبرید کلاد چیست؟

هیبرید کلاد یک سرویس ابر یکپارچه و ادغام شده است که از دو پرایوت کلاد و پابلیک کلاد برای انجام وظایف مختلف در درون همان سازمان استفاده میکنند. همه خدمات محاسبات ابری باید بازده خاصی برای درجه های متفاوت ارائه دهند، ولی خدمات پابلیک کلاد به احتمال زیاد از نظر هزینه کارآمد و مقیاس پذیرتر از ابرهای خصوصی اند. بنابراین، یک سازمان می تواند بازدهی آنها را با استفاده از خدمات پابلیک کلاد برای تمام عملیات های غیر حساس، تنها با تکیه بر یک پرایوت کلاد که به آن نیاز دارند به حداکثر برساند و تضمین کند که همه ی سیستم عامل های آنها به شکل یکپارچه ادغام شده اند.

انواع مدل های هیبرید کلاد:

تیمهای مجزایی از ارائه دهندگان ابر برای ارائه خدمات پرایوت کلاد و پابلیک کلاد به عنوان یک سرویس یکپارچه از ارائه دهندگان ابر فردی در کنار هم قرار میگیرند تا یک بسته ترکیبی کامل ارائه دهند. سازمانهایی که خودشان پرایوت کلاد شان را مدیریت میکنند با ثبت نام در خدمات پابلیک کلاد، میتوانند زیرساختهایشان را با هم ترکیب و ادغام کنند.

در عمل، یک شرکت می تواند هیبرید کلاد را برای میزبانی وب سایت تجارت الکترونیک خود در درون یک پرایوت کلاد اجرا و پیاده سازی کنند، که امنیت و مقیاس پذیری آن بالاتر است، اما سایت بروشور آنها در یک پابلیک کلاد، بیشتر مقرون به صرفه است (و امنیت کمتری دارد) قرار میگیرد. روش دیگر این است که، یک زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) ارائه شده، می تواند مدل هیبرید کلاد را دنبال کند و کسب و کار و اطلاعات مالی اش را برای داده های مشتریان در یک پرایوت کلاد ذخیره سازی کند، اما اجازه دهد اسناد همکاری ها و  برنامه ریزی پروژه ها در پابلیک کلاد دیده شود- که آنها می توانند توسط کاربران متعددی از هر محل ، قابل دسترسی باشند.

یک پیکربندی هیبرید کلاد، مانند میزبانی ترکیبی، می تواند ویژگی های زیر را برای کاربران خود فراهم کند:

ویژگی های سرویس هیبرید کلاد:

مقیاس پذیری:

در حالی که ابرهای خصوصی یک سطح معینی از مقیاس پذیری بسته به تنظیماتشان فراهم میکنند (چه آنها که در داخل میزبانی میشوند و چه آنها که از خارج میزبانی میشوند)، خدمات پابلیک کلاد مقیاس پذیری بیشتری با مرزهای کمتر به دلیل منابع زیرساخت های ابر بزرگتر ارائه میدهند. با انتقال بسیاری توابع غیر حساس ممکن به پابلیک کلاد اجازه می دهیم تا یک سازمان از مقیاس پذیری پابلیک کلاد بهره مند شود در حالی که همین امر موجب کاهش مطالبات در یک پرایوت کلاد میشود.

بازده هزینه:

بازدهی هزینه ی دوباره ی پابلیک کلاد ها به احتمال زیاد از نظر اقتصادی به شکل قابل توجهی بیشتری بهتر از پرایوت کلاد ها می باشد (مانند مدیریت متمرکز)، و بنابراین بازده هزینه ی بیشتری، نسبت به ابرهای خصوصی دارند. ابرهای ترکیبی بنابراین به سازمان ها اجازه می دهند به این صرفه جویی ها مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر دست یابند و در عین ال اطلاعات حساس و خصوصی شان هم حفظ شود.

امنیت:

عنصر پرایوت کلاد از مدل هیبرید کلاد نه تنها امنیت را در جایی که برای عملیاتهای حساس نیاز است، برقرار میسازد بلکه می تواند الزامات قانونی برای دستکاری داده ها و ذخیره سازی آنها را نیز فراهم کند.

انعطاف پذیری:

در دسترس بودن هر دو منابع امن و مقرون به مقیاس پذیر از منابع عمومی می تواند سازمان را با فرصت های بیشتری برای کشف راه های مختلف عملیاتی آشنا کند.

منبع: ایران هاست

2 Comments

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *