فهرست بستن

مقایسه SEO و SMO

شبکه های-اجتماعی

SEO در مقابل SMO ، چه تفاوتی با هم دارند و چرا باید به آنها اهمیت بدهیم؟

آنچه که در بازاریابی آنلاین مهم است، هشیاری و دیده شدن است. در بیشتر مواقع، مردم با تجارت آنلاین شما از طریق یکی از ۳ روش زیر آشنا میشوند:

  • شرکت شما در نتایج اول موتورهای جستجو نمایش داده شود
  • شما توسط شخص یا شرکت دیگری که شما را پیشنهاد داده است دیده شوید
  • مخاطبان در حال حاضر شرکت شما را میشناسند و به دنبال شما هستند

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)  مجموعه ای از استراتژی هایی است که با هدف جذب افراد بیشتری به وب سایت شما از طریق روش اول کمک میکند. بهینه سازی شبکه های اجتماعی (SMO) می تواند بخشی از SEO باشد، اما در عین حال به هر سه روش اعلام شده کمک می کند که افراد شما را آنلاین پیدا کنند.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟

بدیهی است، SMO با شبکه های اجتماعی و اهمیت رو به رشد آنها در کسب و کار ارتباط دارد. این جنبهی بهینه سازی با افزایش حضور شرکت شما و شهرت آنلاین از طریق جوامع تعاملی – نه تنها فیس بوک و توییتر و اینستاگرام، بلکه وبلاگ ها، انجمن ها و هر جایی که ممکن است به کسب و کار شما مرتبط باشد انجام میشود.

کار کردن در زمینه SMO می تواند به تقویت نام تجاری و افزایش دیده شدن شما کمک کند، همچنین منجر به افزایش تولید و فروش می شود. بهینه سازی رسانه های اجتماعی شما، آشنایی و اعتماد به کسب و کار شما را تقویت می کند، زیرا مصرف کنندگان متوجه می شوند که نه تنها نام شرکت شما ذکر شده است، بلکه توسط دیگران نیز توصیه شده است.

شبکه-اجتماعی

اشتباه رایج در SMO

اگر به دنبال بهینه سازی شبکههای اجتماعی هستید، مهم است بدانید که ایجاد تعداد زیادی لینک به وب سایت شما در شبکه های اجتماعی به معنی بهینه سازی نیست. پیوستن به هر صفحه فیس بوک، انجمن Google+ و گروه LinkedIn فقط برای پیوند دادن به مطالب شما، در واقع برای SMO و SEO میتواند اثر نامناسب داشته باشد.

اشتراک گزاری در شبکه­­ های اجتماعی زمانیکه توسط شخص دیگری انجام شود مفیدتر است. علاوه بر این، اشتراک لینک­ها به صورت تصادفی و بدون توجه کافی باعث نارضایتی کاربران و آنفالو شدن شما میشود که باعث کاهش اعتبار شما میگردد.

برای بهبود SMO در کسب و کار کوچک، شما باید با مخاطبان علاقه­مند به زمینه کاری خود، در ارتباط باشید و مطالب معتبر در زمینه کاری خود را به اشتراک بگذارید.

Google Hummingbird: چرا شما به SMO نیاز دارید؟

Google در سال ۲۰۱۳ یک بازسازی عمده بروی الگوریتم جستجوی خود انجام داده است. این الگوریتم به دلیل سرعت و دقت زیاد آن Hummingbird نام گرفته است. این الگوریتم نحوه تفسیر کلمات در google را تغییر داده است و وزن برخی از عوامل را که در رتبه بندی جستجو تاثیر دارند را تغییر داده است.

اشتراک در شبکه ­های اجتماعی در حال حاضر در محاسبه رتبه بندی مهمتر هستند و پیش بینی میشود که در آینده نقش بیشتری نیز داشته باشند. الگوریتم Hummingbird محتوایی را که مرتبط، معتبر و قابل اشتراک گذاری باشد را ارزشمند میداند. بنابراین هرچه محتوای شما بیشتر در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده باشد محتوای شما با کیفیت تر محسوب میشود و رتبه بالاتری خواهد داشت.

منبع: ایران هاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *