فهرست بستن

نکات و ترفندها برای تبدیل یک تماس گیرنده به یک مشتری

تبدیل-تماس گیرنده-به-مشتری

تلفن یکی از قوی ترین ابزارهای فروش در دفتر کار شما می باشد. هنگامی که یک مشتری با شما تماس می گیرد یا تصمیم به خرید دارد یا درحال تصمیم برای خرید است، بنابراین باید اطمینان داشته باشیم که کارکنان ما این فرصت را از دست نمی دهند.

حتماً برای شما به عنوان مدیر یک کسب و کار که به دنبال افزایش فروش و رونق کسب و کار خود هستید، این موضوع باید به عنوان سوال باشد که چگونه تماس گیرندگان را به مشتری تبدیل کنیم؟ در اینجا برخی از نکات و ترفندهای آسان برای پیاده سازی در کسب و کار را معرفی می کنیم که به شما کمک می کند تماس گیرندگان را به مشتری تبدیل نمایید.

برخورد مناسب با لحن پر انرژی

لحن صدای شما به راحتی از طریق تماس تلفنی منتقل می شود، بنابراین یک لبخند ساده می تواند در مشتری تاثیرگذار باشد. مطمئناً صحبت کردن با شخصی پرشور و خوش بین برای مشتری بسیار با اهمیت تر می باشد.

همچین شما باید در طول مکالمه نام شخص تماس گیرنده را بدست آورید تا در طول مکالمه تماس گیرنده را خطاب قرار دهید و زمینه برای ایجاد تماس های بعدی را فراهم نمایید.

قرار ملاقات حضوری با مشتری

در صورتی که کسب و کار شما داری مکان فیزیکی است همیشه و همیشه تماس گیرندگان را به محل کار خود دعوت نمایید. هیچ گاه اجازه ندهید تماس تلفنی مشتری در مورد سرویس ها و یا نوع قیمت گذاری سرویسهای شما بدون ست کردن قرار ملاقات به پایان رسد.

حتی اگر مکان فیزیکی ندارید حتما در مورد ست کردن یک ملاقات با مشتری صحبت کنید.

توجه نمایید هدف نهایی هر تماس باید این باشد که مشتری بتواند با شما کار کند.

محدوده زمانی ملاقات را شما تعیین کنید

شما باید دعوت مشتری به محل کسب و کار خود را با دقت و بر طبق زمانبندی مشتری انجام دهید. مثلاً دعوت از مشتری با جمله “چه زمانی می توانید بیایید” مناسب نیست و بهتر است از جمله “آیا این هفته برای ملاقات مناسب است” و یا “صبح یا بعدازظهر برای شما بهتر است” استفاده نمایید.

با دادن زمان های خاص جهت ملاقات به مشتری، شما می توانید به نتیجه بهتری نسبت به قطع کردن تلفن بدون ست کردن قرار ملاقات برسید. احتمال بسیار بالایی وجود دارد که شخص تماس گیرنده قرار ملاقات را با شما ست کند.

جمع آوری اطلاعات تماس مشتری

همیشه اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس کامل از هر تماس گیرنده را جمع آوری کنید. این امر باعث می شود مشتری ارتباط  بیشتری با کسب و کار شما برقرار کند و بیشتر به قرار ملاقات خود پایبند باشد. نام، شماره تماس، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات را جمع آوری کنید و اگر قبلاً اطلاعات تماس را در سیستم مدیریت خود ثبت نموده اید، مطمئن شوید که این اطلاعات به روز هستند.

راهنمایی های اولیه در مورد قرار ملاقات

راهنمایی مشتریان برای قرار ملاقات و حضور او در دفتر کار شما باعث ایجاد اعتماد و سطح تعهد مشتری می شود. مثلاً برای قرار ملاقات با آقای ناصری: “آقای ناصری عالیه، ما منتظر شما خواهیم بود ، روز دوشنبه ، محل ما آدرس فلان است، زمانی که وارد مجموعه می شوید به نگهبانی شرکت بروید و در مورد قرار ملاقات با من به آنها اطلاع دهید. نگهبانی شما را به اتاق کنفرانس هدایت می کند”

اگر این افراد از مشتریان قدیمی هستند که قرار است دوباره با شما همکاری کنند ، بهتر است به آنها اطلاعات جدیدی نسبت به قبل ارائه دهید. به طور مثال در طبقه دیگر ، در اتاق دیگر با آنها ملاقات نمایید.

این پنج نکته شاید ساده به نظر برسد اما اولین مواردی است که شخص پاسخ دهنده تلفن به آنها توجه نمی کند.

منبع: برتینا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *