فهرست بستن

آشنایی با Comment Spam و راه های مقابله با آن

message

ما وب سایت ها را ساختیم زیرا می خواستیم تا با افراد تعامل داشته باشیم. ما می خواهیم یک اجتماع از افرادی که تفکر مشابهی دارند بسازیم. اما نظرات اسپم و ناخواسته در میان مسیر به سوی این هدف هستند.

یکی از راه های ساخت انجمن آنلاین استفاده از بخش نظرات است. با صرف وقت برای نظرات افراد و کاربران می توان به چنین هدفی دست یافت.

بخش نظرات چگونه کار می کند

اگر شما یکه سایت وردپرس داشته باشید، افزودن نظر به پست های بلاگ و همچنین مدیریت نظرات نا خواسته آسان است. اگر کاربران به سایت لاگین کرده باشند، نظرات آنها بصورت خودکتر ارسال می شود.

پس از ارسال نظر ، کاربران دیگر می توانند به آن نظر پاسخ داده و یک مکالمه را آغاز کنند. هر زمان که شخصی پاسخ می دهد، وردپری ایمیلی را برای شما اراسل می کند.

تمامی نظرات در بخش خاصی به نام بخش نظرات در مدیریت وردپرس ظاهر میشوند. از اینجا شما می توانید تعدای کار انجام دهید با هر نظر : تایید،پاسخ،ویرایش،علامت گذاری به عنوان اسپم و حذف.

در تصویر بالا، اعدادی که در سمت چپ در پایین تصویر میبینید آدرس آس پی ارسال کننده نظر است. این آیتم تمکان بسیار خوبی است چرا که بر خی اوقات بخش نظرات می تواند توسط ارسال کنندگان اسپم مورد سو استفاده قرار بگیرد.

حتی با کلیک بر روی آن آی پی می توانید تمامی نظرات ارسال شده از آن آی پی را مشاهده کرده و تاریخچه کاربر مورد نظر را مشاهده کنید.

مدیریت نظرات ناخواسته در وردپرس

اگر شما بخش نظرات دارید، مطمئنا نظرات ناخواسته دریافت می کنید.

بنابراین شما چگونه با نظرات نا خواسته نقابله میکنید؟  خوشبختانه ابزارهایی وجود ارد که می تواند اسپم ها را بصورت خودکار شناسایی کند. اگر به سایت wordpress.org مراجعه کنید، بیش از ۱۰۰۰ افزونه برای کار با اسپم ها مشاهده خواهید کرد :

در ادامه دو افزونه برای مدیریت نظرات اسپم را معرفی خواهیم کرد.

افزونه Akismet

Akismet افزونه ای است که اسپم ها را قبل از اینکه بر روی وب سایت شما نمایان شود بلاک می کند. Akismet توسط شرکت Automatic طراحی شده است. افزونه   Akismet  همراه با هر نسخه وردپرس بصورت خودکار نصب می شود.

به دلیل استفاده گسترده ای که این افزونه دارد، تیم Akismet داده های زیادی دارند از اینکه کدامیک اسپم است و کدامیک اسپم نیست. آنها مدعی هستند که ۷.۵ میلیون اسپم را در هر ساعت حذف می کنند.

Akismet یک سطح رایگان برای سایت های شخصی و وبلاگ ها دارد. بیش از ۳ میلیون سایت از نسخه رایگان آن استفاده می کنند. با پرداختمبلغی بصورت ماهیانه می تواند از امکانات بیشتر آن استفاده کرد.

زمانی که یک نظر به عنوان اسپم علامت گذاری می شود، به پشوه خاصی در وردپرس منتقل میشود. در صفحه نظرات می توانید با کلیک بر روی لینک Spam آنها را مشاهده کنید.

افزونه  Batch Comment Spam Deletion  افزونه ای برای حذف گروهی اسپم ها

همچنین افزونه دومی را برای آنهایی که نظرات  اسپم  زیادی بر روی سایتشان دریافت میکنند معرفی می کنیم.افزونه

حذف گروهی Comment Spam ، اسپم ها را در گروه های کوچک حذف می کند، بنابراین شما می توانید ۱۰ هزار یا صد هزار اسپم را حذف کنید بدون اینکه بار اضافی به هاستتان تحمیل کنید.

با استفاده از ابزارهای درست می توانید در زمان  صرفه جویی کنید و زحمت زیادی را برای مقابله یا اسپم ها متحمل نشوید. ضمن اینکه به شما اجازه می دهد تا زمان بیشتری برای بررسی نظرات کاربران و ایجاد گفتگو در انجمن ها داشته باشید.

منبع: ایران هاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *